Ellenzéki látlelet: a gyűlölet tartja őket életben, hiányzik belőlük a hűség és a szeretet
„Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni.”
Mintha sántítana valahol a történet.
„Ez a bizonyos generáció pedig nagyon akar. Jelen lenni, látszódni, érvényesülni. De nem akar tanulni, bizonyítani, hátrébb lépni és figyelni. Érdekeik önösek, de szükségük van a támogató tömegre, ezért gátlástalanul hazudnak, behülyítik a naivakat. A Momentum Mozgalom, a magyar kamaszpárt tipikus gyűjtője a Katka-karaktereknek.
A karakter fő képviselője, egyben névadója, Cseh Katalin, a Momentum európai parlamenti listavezetője. Cseh Katalin azzal kampányol, hogy pontosan tudja, milyen egészségügyi dolgozóként elhagyni az országot egy jobb élet reményében, hiszen ez az ország már élhetetlen. Pontosan tudja, milyen hazaszeretetből hazatérni, és tenni valamit azért, hogy hazája »normálissá« változzon. Mert szerinte most nem az, amúgy nem is politizálna, mert egy normális országban nem látná ennek értelmét. Ezért most Brüsszelben akarja képviselni Magyarország érdekeit, de inkább az Európai Egyesült Államokét, amiben azért jobban hisz, mint a nemzetben és hazája szuverenitásában.
Cseh Katalin (bár egyáltalán nem volt éhező orvos a családi vállalkozásuknak hála) tehát elment itthonról, de a szíve hazahúzta, dolgozni akart a hazájáért, hogy aztán kiköltözhessen Brüsszelbe. Mintha sántítana valahol a történet.”